progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-08-27

Miasto Opole

Rynek 1A

45-015 Opole

NIP: 7543009977

Osoba kontaktowa:

Agnieszka Tabaka

tel:

e-mail: agnieszka.tabaka@um.opole.pl

Dokumentacja techniczna na budowę jednej Placówki opiekuńczo – wychowawczej wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i zagospodarowaniem terenu

POSTĘPOWANIE NR Z13/4293

Tryb postępowania: -

Znak sprawy: -

Przedmiot zamówienia:

Dokumentacja techniczna na budowę jednej Placówki opiekuńczo – wychowawczej wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i zagospodarowaniem terenu

Ogólne właściwości funkcjonalno-użytkowe

Program funkcjonalno-użytkowy ma służyć realizacji zadania inwestycyjnego, polegającego na wykonaniu prac projektowych i budowie obiektu z przeznaczeniem na Placówkę opiekuńczo-wychowawczą, na wydzielonych działkach w obrębie ewidencyjnym Szczepanowice, przy ul. Krapkowickiej.

Przedmiotem działalności placówki będzie zapewnienie dzieciom całodobowej opieki i wychowania oraz zaspokajanie ich niezbędnych potrzeb bytowych, rozwojowych, w tym emocjonalnych, społecznych i religijnych w zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb.

Placówka opiekuńczo-wychowawcza powinna zaspokajać potrzeby dzieci, co najmniej na poziomie obowiązującego standardu opieki i wychowania, zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Placówka, zgodnie z obowiązującą ustawą, przeznaczona będzie na 14 miejsc socjalizacyjnych, w której umieszczane będą dzieci w wieku od 10 roku życia. 

W placówce będzie pracować na zmiany 6 wychowawców, 1 kucharka, osoba sprzątająca oraz psycholodzy i pedagodzy, prowadzący zajęcia z dziećmi.

W obiekcie będzie przebywać jednocześnie (w tym samym czasie) maksymalnie 14 wychowanków oraz osób dorosłych (2 wychowawców, 1 kucharka, 1 osoba sprzątająca, 1 – 2 specjalistów), a także opcjonalnie kilka dorosłych osób odwiedzających dzieci przebywające w Placówce.

Planuje się budowę obiektu z przeznaczeniem na Placówkę opiekuńczo - wychowawczą w budynku parterowym (jednokondygnacyjnym), z tarasem i poddaszem nieużytkowym. Budynek w swej strukturze posiadać będzie kuchnię wraz z jadalnią i spiżarnią, umożliwiającą przygotowanie posiłków przez kucharkę, ale również w dniach wolnych przez dzieci pod opieką wychowawcy. Kuchnia wyposażona powinna być w sprzęt AGD umożliwiający przygotowanie wszelkiego rodzaju potraw dla wychowanków, w tym m. in. płytę pięciopalnikową, 2 lodówki jednodrzwiowe. Ponadto niezbędny jest obszerny salon stanowiący miejsce spotkań i wypoczynku dzieci. W budynku niezbędne są 2 łazienki, zaopatrzone w toalety i prysznice, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz 1 niezależna toaleta, pralnio-suszarnia, pokój dla wychowawców, pokój odwiedzin dla rodziców/opiekunów, pokój terapii z miejscem wyciszeń, przeznaczony na grupowe lub indywidualne warsztaty celem uzupełnienia kompetencji społecznych stanowiący również miejsce wspólnej nauki a także spotkań integracyjnych. Niezbędna jest także garderoba jak i pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię. Do dyspozycji dzieci powinno znaleźć się 7 pokoi 2 - osobowych.

Miejscem spotkań oraz wypoczynku będzie również taras zewnętrzny przylegający do budynku i zaplanowany w otoczeniu budynku teren sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowy, w skład którego wchodzić będzie plac zabaw, przydomowe boisko do gier rekreacyjnych z bezpieczną nawierzchnią zaprojektowaną z drenażem oraz tereny zielone wyposażone w urządzenia zgodnie z ich przeznaczeniem w celu rozwoju fizycznego wychowanków placówki.

Niezbędne jest także odrębne pomieszczenie gospodarcze.

Parametry określające wielkość obiektu (budynku)

a) powierzchnia użytkowa budynku: ok. 275

b) ilość kondygnacji: 1

c) poddasze nieużytkowe - dach skośny

d) taras przylegający do budynku: ok 40 m²

Wysokość i bryła budynku muszą być zgodne z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.

Szczegółowa specyfika funkcjonalno-użytkowa

Planowany obiekt Placówki – budynek parterowy - przeznaczony będzie dla 14 wychowanków, z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami, tarasem oraz poddaszem nieużytkowym.

Budynek musi posiadać wszystkie wymagane instalacje, w tym: elektryczną, c.o., wodno-kanalizacyjną, wentylację z rekuperacją, teletechniczną oraz instalację odgromową, sygnalizację pożarową i antywłamaniową. Ponadto Internet – światłowód, monitoring zewnętrzny; ogrodzenie z bramą z napędem,; wejście do budynku zabezpieczone domofonem.

Pomieszczenia, w tym łazienki, kolorystyka i wyposażenie powinne być dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Ogrzewanie obiektu – w zależności od możliwości - podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub inne optymalne rozwiązanie technicznie (np. pompa ciepła). Ponadto konieczna jest instalacja fotowoltaiki, celem zminimalizowania kosztów eksploatacji obiektu.

Budynek Placówki oraz przyległy teren powinny zostać zaprojektowane zgodnie
z jego przeznaczeniem jako miejsce całodobowej opieki dla dzieci i młodzieży,
o warunkach zbliżonych do domowych, zgodnie z zasadami ergonomii oraz uwzględnieniem nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań technicznych.

Planowana powierzchnia pomieszczeń to:

a) pokoje wychowanków 7 po 15 m² - każdy

b) kuchnia z wyodrębnioną jadalnią ok. 30 m²

c) spiżarnia ok. 10 m²

d) salon ok. 30 m²

e) 2 łazienki ok. 10 m² - każda, z dwiema kabinami prysznicowymi i dwiema toaletami

f) 1 niezależna toaleta z umywalką ok. 6 m²

g) pokój wychowawcy ok. 12

h) pokój terapii/wyciszeń ok. 20 m²

i) pokój spotkań z rodzicami/opiekunami ok 12 m²

j) garderoba ok. 10 m²

k) pralnia /suszarnia ok. 15 m²

l) pomieszczenie kotłowni ok. 10.

Planowana powierzchnia tarasu przylegającego do budynku – minimum 40 m²

Zaplanowane zagospodarowanie terenu powinno zawierać:

a) drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, ciągi piesze

b) ogrodzenie systemowe, panelowe o wysokości 2,2 m

c) przyłącza, w tym:

- wodociągowe

- kanalizacji sanitarnej

- kanalizacji deszczowej

- energetyczne

- teletechniczne

- teleinformatyczne ze światłowodem

d) oświetlenie terenu

e) wytyczony plac zabaw i jego urządzenia

f) elementy zaplecza sportowo-rekreacyjnego, w tym boisko do gier

g) zieleń wokół budynku wraz z mała architekturą.

Ponadto należy zaplanować pomieszczenie gospodarcze o powierzchni ok. 20-25 m2, z dostępem od strony ogrodu.

Projekt musi uwzględniać dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym intelektualnymi zarówno ze względu na użytkowanie przez dzieci i młodzież przebywającą w placówce jak i osoby odwiedzające oraz spełniać wymogi wynikające z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r.
o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Ponadto wymagane jest przygotowanie wizualizacji domu wraz z otoczeniem oraz aranżacją wnętrza, umożliwiające prezentację i wgląd mieszkańców Miasta Opola w planowane działania inwestycyjne Miasta.

Wszelkie propozycje rozwiązań projektowych wymagają akceptacji zamawiającego.

Teren przewidziany pod budowę Placówki opiekuńczo – wychowawczej obejmuje następujące działki o numerach: 1878/2; 1884/2; 1889; 1890; 1891; 1892; 2104; 2105, o łącznej powierzchni
0,2796 ha, w Obrębie ewidencyjnym 166101_1.0128, Szczepanowice.

Posadowienie budynku na ww. działkach należy zaprojektować w takim miejscu, aby możliwa była budowa drugiego obiektu placówki opiekuńczo – wychowawczej na tej nieruchomości – konieczne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Wykonawca zobowiązany jest do :

a) uzyskania wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń dokumentacji, w tym uzgodnienie dokumentacji i przyjętych rozwiązań z Zamawiającym;

b) uzyskania mapy niezbędnej do opracowania dokumentacji;

c) wykonania inwentaryzacji zieleni wraz z przygotowaniem wniosku o wycinkę oraz projektem nasadzeń;

d) uzyskania wszystkich informacji niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia;

e) sporządzenia niezbędnego wniosku oraz uzyskanie decyzji o Pozwoleniu na Budowę w imieniu Zamawiającego;

f) uzgadniania z Zamawiającymi wszystkich pośrednich elementów będących przedmiotem zamówienia oraz wprowadzenia zmian w przedłożonej do uzgodnienia dokumentacji zgodnie z zaleceniami Zamawiającego, a jeżeli te zalecenia są niezgodne z przepisami prawa, z zasadami wiedzy technicznej lub mogą wyrządzić szkodę, może od nich odstąpić informując Zamawiającego o przyczynach odstąpienia;

g) uwzględnienia uregulowań Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w szczególności zasadę uczciwej konkurencji. Opisując urządzenia i materiały przewidziane do wykorzystania w trakcie przyszłej realizacji robót będzie posługiwał się obiektywnymi cechami technicznymi, jakościowymi, a w szczególności nie będzie odwoływał się do producenta, typu, marki, znaku handlowego, patentu itp. ;

h) udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące opracowania będącego przedmiotem umowy w terminie do 3 dni w przypadku pytań Wykonawców w trakcie trwania procedury przetargowej na wybór wykonawcy robót;

i) pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (w ramach oddzielnej umowy);

Dokumentacja powinna zawierać:

ZAKRES

ILOŚĆ I FORMA EGZEMPLARZY

a)

koncepcja w dwóch wersjach do wyboru

- 2 egzemplarze w formie papierowej

b)



projekt budowlany w rozumieniu ustawy Prawo budowlane (Dz.U. 2024 poz. 725 z późn. zm.) o zakresie i treści dostosowanych do specyfiki i charakteru obiektu oraz stopnia skomplikowania robót budowlanych zawierający:

- projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez projektanta;

- projekt architektoniczno-budowlany;

- projekt techniczny;

- 3 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej edytowalnej (opisy i tabele w formacie DOC i XLS, rysunki w formacie PDF i DWG)





c)





Projekt wykonawczy




- 3 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej edytowalnej (opisy i tabele w formacie DOC i XLS, rysunki w formacie PDF i DWG)





d)





Projekt aranżacji wnętrz wraz z technologią kuchni oraz ze szczegółową specyfikacją (opisami umożliwiającymi scharakteryzowanie każdego elementu na potrzeby postępowania przetargowego).





- 2 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej edytowalnej (opisy i tabele w formacie DOC i XLS, rysunki w formacie PDF)



e)




wykazu niezbędnego wyposażenia projektowanego obiektu z wymaganymi opisami umożliwiającymi scharakteryzowanie sprzętu na potrzeby postępowania przetargowego;




- 2 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej format PDF




f)




dokumenty formalno - prawne stanowiące podstawę do wykonania robót: warunki, opinie, uzgodnienia, zatwierdzenia i pozwoleń przez odpowiednie instytucje;




- 2 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej format PDF

g)



inne nie wymienione imiennie opracowania, a niezbędne z punktu widzenia kompletności przedmiotowej dokumentacji pod kątem:

- uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowych uzgadniających dokumentację;

- pozyskania danych technicznych stanowiących podstawę do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej (np. badanie podłoża gruntowego, itp.);

- w oparciu o bieżące uzgodnienia

h)

przedmiary robót w rozbiciu na branże;


- 2 egzemplarz w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej edytowalnej (format PDF i ATH)

i)

kosztorysy inwestorskie robót w rozbiciu na branże;


- 2 egzemplarz w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej edytowalnej (format PDF i ATH)

j)

specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;


- 2 egzemplarze w formie papierowej

- 1 egzemplarz w formie cyfrowej (format PDF)


k)


spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet danego składnika przedmiotu umowy;


- 1 egzemplarz w formie papierowej


l)



oświadczenia projektantów o wykonaniu dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami wiedzy i sztuki budowlanej;


- 1 egzemplarz w formie papierowej



· Każdy składnik dokumentacji winien być sporządzony w języku polskim w formie pisemnej i graficznej.

· Wykonawca w okresie realizacji Przedmiotu Umowy w ramach umownego wynagrodzenia zobowiązany jest również do wykonania dokumentacji technicznej nie wymienionej w pkt 2) powyżej a związanej z wymaganiami jednostek opiniujących i uzgadniających, uczestniczących w procedurze uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenie robót. Na tej samej zasadzie Wykonawcę obciąża obowiązek pozyskiwania wszelkich danych oraz dokumentacji niezbędnej do prawidłowego opracowania dokumentacji technicznej.

· Wykonawca zapewni realizację Przedmiotu Umowy z należytą starannością w sposób zgodny z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa, w tym ustawy Prawo Budowlane oraz przepisów związanych, zasadami wiedzy technicznej, a w szczególności zgodnie z:

a) rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2022.1676);

b) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z 20.09.2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454);

c) rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z 20.12.2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458);

d) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 poz. 1126);

e) ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2023 poz. 1605).

· Dokumentacja powinna być wewnętrznie skoordynowana technicznie i międzybranżowo oraz kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Zawierać będzie wymagane potwierdzenia sprawdzeń rozwiązań projektowych, wymagane opinie, uzgodnienia, zgody i pozwolenia w zakresie wynikającym z przepisów, a także spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet przedmiotu umowy. Posiadać będzie oświadczenie projektanta wymagane art. 34 ust. 3d pkt 3) ustawy Prawo budowlane o zgodności projektu z przepisami i zasadami wiedzy technicznej. W specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót należy przewidzieć zastosowanie wyrobów budowlanych (materiały i urządzenia) dopuszczonych do obrotu i powszechnego stosowania. Wyroby zaliczone do grupy jednostkowego stosowania w budownictwie mogą mieć zastosowanie w dokumentacji projektowej po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.

· Dokumentacja powinna być zgodna z Zasadami opisywania przedmiotu zamówienia (art. 99 PZP).

W ofercie należy uwzględnić koszt wszystkich czynności niezbędnych do opracowania dokumentacji projektowej i podać :

a) koszt opracowania dokumentacji (brutto),

b) odrębnie koszt pełnienia nadzoru autorskiego (wynagrodzenie z tytułu nadzoru autorskiego nie może przekroczyć wartości 15% ceny ofertowej brutto za wykonanie dokumentacji technicznej).












Termin wykonania zamówienia (dokumentacji) do 13 grudnia 2024r.

Osoba do kontaktu:Agnieszka Tabaka – Wydział Inwestycji Miejskich – tel. 77 44 38 705

Przedmiot zamówienia:

Lp. Przedmiot zamówienia CPV/Indeks Ilość J.m Miejsce realizacji Termin wykonania Załącznik/Link Uwagi
1. Dokumentacja techniczna na budowę jednej Placówki opiekuńczo – wychowawczej wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i zagospodarowaniem terenu CPV/Indeks 1 komplet Czytaj

Kryteria oceny oferty:

Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium
1. Cena 100%

Kryteria formalne:

  1. Dysponuję projektantem posiadającym uprawniania budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz zespołem osób z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi do projektowania w każdej z branż.
  2. Posiadam wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia: warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi polegające na wykonaniu kompletnej (wielobranżowej) dokumentacji projektowej dotyczącej budowy budynku użyteczności publicznej. (należy załączyć stosowne potwierdzenie tych usług)

Pytania do postępowania "Dokumentacja techniczna na budowę jednej Placówki opiekuńczo – wychowawczej wraz z infrastrukturą techniczną, parkingiem i zagospodarowaniem terenu"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Waluta: PLN

Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak

Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej

Termin związania ofertą: 30 dni

Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie

Możliwość składania ofert równoważnych: Nie

Możliwość składania ofert wariantowych: Nie

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...